O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Wigilia biskupa z mieszkańcami Radomia [+FOTO]

W niedzielę 18 grudnia na Placu Jagiellońskim w Radomiu, podczas jarmarku świątecznego, odbyła się wigilia miejska. Uczestniczył w niej biskup Marek Solarczyk, który przełamał się opłatkiem z mieszkańcami Radomia.

Zanim to jednak nastąpiło, ordynariusz sprawował o godz. 15.00 Mszę św. w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny, w czasie której miało miejsce przekazanie światełka betlejemskiego i poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus do szopek. Wśród nich była figurka, którą później biskup zaniósł do szopki miejskiej.

 

 

W czasie homilii ordynariusz zapraszał wszystkich do refleksji nad swoim życiem i zadaniem sobie pytania co zrobić, aby w życiu naszym i naszych bliskich oraz wspólnoty Kościoła i naszego miasta, tajemnica narodzenia Pańskiego była żywa. Ordynariusz wspominał, że Maryja uczy nas dzisiaj wyjątkowej wierności, troski i opieki.

– Dzisiaj stajemy, żeby dziękować Panu Bogu za to, że to, co Boże, jest nam ofiarowane, dziękować Bogu za to, że wokół nas jest tylu, z którymi możemy przeżyć tę tajemnicę obecności i bliskości Boga – mówił bp Solarczyk.

Biskup Solarczyk zachęcał, byśmy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia uświadomili sobie, jak ważna i wartościowa jest droga naszego życia, jak potrzebne jest nasze powołanie.

Po Mszy św. radomski biskup w asyście harcerzy i Rycerzy Kolumba przeniósł figurkę Dzieciatka Jezus do szopki, znajdującej się na placu Corazziego.

Następnie wszyscy przeszli na plac Jagielloński, gdzie odbywał się jarmark świąteczny. Tam biskup Solarczyk złożył zebranym życzenia.

– Życzę wam, aby ten czas Bożego Narodzenia pomógł odkryć to, co jest darem Boga. Niech tęsknota adwentowej pieśni „O przyjdź, o przyjdź, Emmanuelu, bądź z nami” wypełni się, niech się wyrazi również i w tym, co będzie po ludzku piękne, dobre, będzie niosło pokój i jedność. Niech Bóg wam błogosławi, bo wtedy, kiedy On dotyka człowieka, pojawiają się piękne owoce. Niech Bóg obdarza swoją łaską. Niech te święta przyniosą umocnienie tego, co od Boga, i tego, co jest piękne i ważne, i potrzebne między ludźmi – życzył biskup.

Na zakończenie spotkania wigilijnego wszyscy przełamali się opłatkiem, który rozdawali wolontariusze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”, a następnie składali sobie życzenia.

Źródła: radioplus.com.pl  /  radom.gosc.pl

Foto: facebook.com/bpmsolarczyk