Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Wirtualna strzelnica w Iłży już otwarta

Wirtualna strzelnica w Iłży już otwarta. To inwestycja, która nie tylko ułatwi naukę, ale także zachęci do zaangażowania się w ciekawą dyscyplinę sportu.

We wtorek, 6 lutego 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży odbyło się otwarcie długo wyczekiwanej inwestycji, a mianowicie wirtualnej strzelnicy.

Czym są wirtualne strzelnice? Wirtualne strzelnice to miejsca, gdzie ludzie mogą trenować swoje umiejętności strzeleckie przy użyciu symulacji komputerowej, zamiast rzeczywistych broni i amunicji. Istnieje kilka różnych rodzajów wirtualnych strzelnic, ale wszystkie mają na celu dostarczenie bezpiecznego i kontrolowanego środowiska do doskonalenia umiejętności strzeleckich.

– Nowa strzelnica zapewni skuteczne szkolenia dla młodzieży, organizacji pozarządowych o profilu obronnym oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych, jak również lokalnej społeczności

przekazuje WCR Radom.

Strzelnicę w szkole wybudowały władze Powiatu Radomskiego, a duże wsparcie na ten cel przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej, które przekazało na projekt 160 tysięcy złotych.

– Ta strzelnica będzie wyjątkowo służyć nie tylko do nauki, ale też do zabawy. Zarówno broń, jak i pomieszczenie, świetnie odwzorowują realistyczne ćwiczenia bojowe, dlatego uczniowie i nie tylko, będą mogli tu pożytecznie spędzić czas

uważa starosta radomski Waldemar Trelka

Co ciekawe, takowa inwestycja powstała już w kilku miejscowościach powiatu radomskiego, m.in. w Kozienicach, Szydłowcu i Radomiu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: WCR Radom / fot. Powiat Radomski