O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wirtualna strzelnica w szydłowieckiej szkole już działa [+FOTO]

Wirtualna strzelnica w szydłowieckiej szkole już działa. Odbyły się także pierwsze szkolenia.

Wirtualna strzelnica w szydłowieckiej szkole już działa, odbyły się także pierwsze szkolenia.

Powiat Szydłowiecki (organ prowadzący Zespół Szkół im. KOP w Szydłowcu ) aplikował w ubiegłym roku  o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”.

Przy szkole w Szydłowcu powstała strzelnica

W wyniku przeprowadzonego konkursu, w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu powstała wirtualna strzelnica. „POJEDYNEK” to kompletny, multimedialny, przenośny, strzelecki systemem szkolno-treningowym działający w wirtualnej rzeczywistości, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

– Pierwsze strzelania uczniów klas mundurowych już się odbyły. Wcześniej młodzież zapoznawała się z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa na strzelnicach, budową i zasadą działania broni palnej, budowaniem postawy strzeleckiej i właściwym zgrywaniem przyrządów celowniczych – informują prowadzący szkolenie Robert Wyciszkiewicz i Artur Wiśniewski, i dodają: – to wspaniałe doświadczenie i zabawa. Niesamowite możliwości strzelnicy. Miejsce na kształtowanie właściwych nawyków do przyszłego strzelania z broni palnej.

Strzelnica wirtualna ma tę przewagę nad strzelnicą tradycyjną, iż umożliwia uczniom ćwiczenie różnych wariantów sytuacji bojowych w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Podnosi atrakcyjność sportu strzeleckiego, kształtuje i utrwala prawidłowe nawyki strzeleckie wśród uczniów szkół i członków organizacji proobronnych, w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej, Ci obserwując na ekranie rzutnika symulowaną scenerię będą mogli trenować konkretne scenariusze walki, co wyniesie szkolenie na jeszcze wyższy poziom.

Źródło: Powiat Szydłowiecki