Radom i okolice Społeczeństwo

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego rozwija się!

Uniwersytet Radomski

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego odnotował awans w rankingu wydziałów prawa w Polsce. „Rzeczpospolita” opublikowała nowe zestawienie!

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego uplasował się na 15. miejscu w najnowszym rankingu wydziałów prawa w Polsce wg rankingu ,,Rzeczpospolitej”.

Jest to awans w porównaniu do roku poprzedniego, co świadczy o ciągłym rozwoju i podnoszeniu jakości kształcenia na naszej uczelni.

W rankingu uwzględniono różne aspekty, takie jak potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpraca z zagranicą. W kategorii potencjału naukowego nasz lokalny wydział uzyskał 11 miejsce. Uwzględniane były publikacje naukowe jak i awanse pracowników.

– Bardzo wysokie 4 miejsce zajęliśmy w kategorii współpracy z zagranicą. Dodatkowo, w rankingu najlepszych klinik prawa działających przy wydziałach prawa w Polsce zajęliśmy wysokie 9. miejsce. Nasz Wydział wyróżnia się szczególnie w kategorii jakości kształcenia, co potwierdza, że kształcimy najlepszych prawników w Polsce

przekazał Uniwersytet Radomski.

Gratulujemy wszystkim studentom, wykładowcom i pracownikom naszego Wydziału, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Źródło: wpia.uniwersytetradom.pl / „Rzeczpospolita”