Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wypadkowy poniedziałek na drogach powiatu radomskiego

Wypadkowy poniedziałek na drogach powiatu radomskiego. W miniony poniedziałek doszło do 4 wypadków drogowych, które mogły skończyć się tragicznie zwłaszcza dla rowerzystów.

Wypadkowy poniedziałek na drogach powiatu radomskiego. W miniony poniedziałek doszło do 4 wypadków drogowych, które mogły skończyć się tragicznie zwłaszcza dla rowerzystów.

W poniedziałek (24.04) na drogach powiatu radomskiego doszło do 4 groźnie wyglądających wypadków. Jeszcze przed południem w Jedlni. 69-letnia kierująca peugeotem nie zachowała ostrożności podczas wyprzedzania, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w przepust drogowy. W wyniku zdarzenia kierująca i pasażerka zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami ciała. Ze względu na stan zdrowia od kierującej pobrano krew do badań.

Następnie około godziny 15 w Goździe na drodze K12, 41-letnia rowerzystka prawdopodobnie próbując przejechać przez przejście dla pieszych wjechała bezpośrednio przed nadjeżdżającego fiata, którym kierował 74-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia rowerzystka trafiła do szpitala. Kierowca fiata był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie z udziałem jednośladu miało miejsce około godziny 19 na ulicy Okulickiego w Radomiu. Tam 47-letnia kierująca toyotą skręcając z ulicy Mireckiego w ulicę Okulickiego prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa 9-latkowi jadącemu na rowerze przez przejazd dla rowerów na zielonym świetle. Chłopiec był pod opieką matki i w związku z ogólnymi potłuczeniami przetransportowano go do szpitala na badania. Kierująca toyotą była trzeźwa.

Wypadek na ulicy Okulickiego. 9-latek potrącony

Na zakończenie tego pracowitego dla radomskiej drogówki dnia około godziny 20 w miejscowości Jastrzębia 40-letni kierujący hyundaiem podczas manewru wyprzedzania uderzył w jadące z naprzeciwka audi, kierowane przez 35-latka urywając mu lusterko. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu mundurowi przebadali uczestników zdarzenia i okazało się, że kierujący hyundaiem miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Z obrażeniami trafił do szpitala. Kierowcy audi nic się nie stało. Kierującemu hyundaiem zatrzymano prawo jazdy i odpowie on przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Radom