Radom i okolice Społeczeństwo

Wyróżnienia dla policjantów, którzy uratowali życie noworodka

Dwaj policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu podkom. Artur Staniszewski i mł. asp. Michał Bernaciak zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca za profesjonalną i skuteczną akcję, w trakcie której uratowali życie noworodkowi.

Kilka dni temu mł. asp. Michał Bernaciak i podkom. Artur Staniszewski z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu wraz z innymi funkcjonariuszami pełnili służbę w Radomiu. W pewnym momencie zostali poproszeni o udzielenie pomocy noworodkowi, który przestał oddychać.

Dzięki profesjonalnemu podejściu policjantów, ich opanowaniu oraz postawie pełnej empatii malutkie dziecko zostało uratowane. Rodzice jeszcze następnego dnia dziękowali policjantom za ocalenie ich synka.

Taką postawę i profesjonalizm docenił także Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, który w trakcie uroczystej zbiórki wyróżnił podkom. Artura Staniszewskiego i mł. asp. Michała Bernaciaka. Komendant podziękował funkcjonariuszom za skuteczną i profesjonalnie przeprowadzoną akcję ratowania życia, wykonaną z pełnym opanowaniem.

Źródło: KMP Radom