Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Uncategorized

Za nami druga odsłona Narodowego Czytania w Pionkach

W poniedziałek, 11 września odbyła się druga odsłona Narodowego Czytania w Pionkach. Tym razem w scenerii zabytkowej willi naczelnego dyrektora Państwowej Wytwórni Prochu, a organizatorem wydarzenia była Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu filia w Pionkach.

W zaciszu starych drzew, przed wejściem do willi Jana Prota zasiedli słuchacze by uczestniczyć w Narodowym Czytaniu. Miejsce zaciszne, pełne spokoju, z klimatem współgrało z historią zawartą w powieści Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Tym razem fragmenty lektury czytały przedstawicieli pionkowskich instytucji.

Zespół teatralny „Czerwoniutkie” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, pod kierunkiem Karoliny Mroczek-Łuszczyk przygotował wspaniałą inscenizację powieści. Uzdolniona młodzież ma na swoim koncie sporo sukcesów scenicznych, więc oglądanie ich występu to prawdziwa przyjemność. Szczególnie, że doskonale wcielili się w przedstawiane postaci i oddali ducha tamtych czasów.

Lekcja języka polskiego w plenerze, w sielankowej atmosferze, dzięki wspaniałym lektorkom oraz młodym aktorom, to najlepsza zachęta by sięgnąć po powieść „Nad Niemnem” i poznać całą treść lektury 12. edycji Narodowego Czytania.

Źródło: Pionki