Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Za nami tradycyjny Bieg Kazików [+FOTO]

Za nami tradycyjny Bieg Kazików. W głównym biegu wzięło udział ponad 800 osób!

Tradycyjny Bieg Kazików był jednym z ostatnich wydarzeń, jakie odbyły się w ramach tegorocznych obchodów święta patrona miasta – św. Kazimierza Jagiellończyka. Trasa biegu wiodła ulicami w centrum Radomia.

Przed wydarzeniem, Robert Prygiel, kandydat na prezydenta Radomia zorganizował „Mistrzowską Rozgrzewkę”, w której wzięło udział mnóstwo osób. W przedsięwzięciu udział brał m.in. Michał Żeromiński, radomski pięściarz, który w ostatnim czasie był gościem Podcastu Twój Radom.

Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Jako pierwszy na mecie zameldował się radomianin Mateusz Kaczor z RLTL Optima, który uzyskał czas 30:17. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Łukasiewicz z klubu Nadir Jędrzejów. Jej czas to 36:49. Udział w biegu głównym, wzięło ponad 800 osób.

W ramach Biegu Kazików odbyły się także biegi dzieci i młodzieży oraz bieg charytatywny na dystansie 2 kilometrów. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie pięcioletniej Michalinki, która podczas wypadku doznała bardzo poważnego uszkodzenia prawej dłoni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Łukasz Wójcik / UM Radom | Facebook / Robert Prygiel Oficjalnie