Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości Wyróżnione Zdjęcia

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych. Znamy zwycięzców! [+FOTO]

W dniach 6-7 lipca w Radomiu odbywały się III Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych. Dziś poznaliśmy zwycięzców zmagań.

W sobotę, 6 lipca w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbyły się przesłuchania konkursowe. Z kolei po południu ulicami Radomia przeszła Wielka Parada Orkiestr. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na naszym portalu.

W niedzielę, 7 lipca rywalizacja przeniosła się na stadion MOSiR przy ul. Narutowicza. Orkiestry prezentowały przemarsze i parady. Odbyła się również bitwa orkiestr.

W Mistrzostwach brały udział orkiestry z całego kraju, tj.: Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecku, Gminna Orkiestra Dęta w Ciasnej, Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej, Helicopters Brass Orchestra Świdnik, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Elektryk” Nowa Sól, Orkiestra Dęta Allegretto z Rogoźnika, Orkiestra Kamiliańska Tarnowskie Góry, Orkiestra Mali Kamilianie Tarnowskie Góry, Orkiestra Red Swing Low Gryfice, Rymanowska Orkiestra Dęta. Radom reprezentowali Orkiestra Grandioso oraz Małe Grandioso. 

Zmagania orkiestr oceniało międzynarodowe jury.

Bitwę perkusyjną wygrała Orkiestra Red Swing Low Gryfice. Sekcja perkusji Grandioso Radom zajęła 3 miejsce.

Mistrzem Polski w kategorii Entertainment została Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej.

Można powiedzieć, że nasza radomska orkiestra Grandioso zdeklasowała rywali. Zwyciężyła w większości kategorii. Mistrzem Polski w kategoriach Przemarsz, Parada Marszowa, Show-Musztra Paradna została Orkiestra Grandioso z Radomia. Orkiestra otrzymała także Grand Prix mistrzostw.

Wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska poinformowała, że IV Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych odbędą się w naszym mieście 10 lipca 2025 roku.