Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaginionej 82-latki

poszukiwania zaginionej 82–letniej Władysławy Kuc

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaginionej 82-latki prowadzone są z lądu, powietrza i wody  Wszystkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu kobiety należy przekazać do Komendy Powiatowej Policji w Przysusze–tel.: 47 702 52 00 lub powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki, dzwoniąc pod numer 112.

Władysława Kuc 29 grudnia 2022r około godziny 21:00 wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

poszukiwania zaginionej 82–letniej Władysławy Kuc

Rysopis: wzrost ok. 155 cm, waga ok. 55 kg, włosy krótkie koloru siwego. W chwili zaginięcia kobieta ubrana była w ciemną kurtkę, ciemne buty gumowe, na głowie chusta koloru zielono – żółtego.

Od momentu zgłoszenia, w czynności poszukiwawcze zaangażowani są, oprócz policjantów, mieszkańcy okolicznych miejscowości, strażacy, druhowie OSP oraz ratownicy z Grupa Poszukiwawczo-Ratowniczej przy Środowiskowo-Lekarskim WOPR w Radomiu.

 

W działaniach poszukiwawczych na szeroką skalę, biorą udział przysuscy policjanci, policjanci z Wydziału Kryminalnego KGP i KWP zs. w Radomiu, z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób i z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu, strażacy PSP i z okolicznych OSP. Zaangażowani byli przewodnicy psów tropiących z: Komendy Głównej Policji (pies mantrailingowy), Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Poszukiwania prowadzone były również z powietrza z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Wspomagania Poszukiwań, przy użyciu urządzeń gps oraz dronów . Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza przy Środowiskowo-Lekarskim WOPR w Radomiu wykorzystuje georadar i quady. Łodzie i quady wykorzystują także strażacy i policjanci z OPP KWP w Radomiu. Prowadzone do tej pory poszukiwania, nie doprowadziły do odnalezienia 82–latki.

Wszystkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Władysławy Kuc należy przekazać do Komendy Powiatowej Policji w Przysusze–tel.: 47 702 52 00 lub powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki, dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: Policja Mazowiecka