Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Zbliża się Free(Ra)dom Festival 2023

Free(Ra)dom 2023

Zbliża się Free(Ra)dom Festival 2023, tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Ku gwiazdom!”. Przygotowano wiele atrakcji!

FREE(RA)DOM FESTIWAL to unikatowe w skali miasta i regionu wydarzenie, którego motywem przewodnim jest nadrzędna wartość jednostki, społeczności, narodu – wolność. Jest hołdem pamięci oddanym bohaterom Radomskiego Czerwca 76’ – wyrasta z historii strajków i walki o swobody obywatelskie oraz prawo do godnego życia; czerpie z historii, ale jest także opowieścią o teraźniejszości i próbą spojrzenia w przyszłość – która bez wolności będzie zapewne powrotem do opresyjnych czasów tłamszenia i łamania praw jednostki.

Festiwal jest próbą odpowiedzi na pytanie o wolność dziś  – jak rozumianą, jak wyrażaną, jak ograniczaną. Z pomocą w tym dyskursie przychodzi sztuka.

– W tym roku przygotowano twórcze warsztaty dla dzieci i dyskusje ze znakomitymi gośćmi: kości dinozaurów odkryte pod Radomiem, jak można zmierzyć świat, sztuczna inteligencja, granice kosmosu – o tym wszystkim opowiedzą wspaniali naukowcy i popularyzatorzy nauki. Do tego eksperymenty fizyczne i chemiczne, symulatory i systemy VR, modele 3D, zdalnie sterowane pojazdy, Centrum Nauki Kopernik i astrobaza. Nie zabraknie też wernisażu, nocnej parady świateł i kosmicznego koncertu – informują organizatorzy festiwalu.

Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie od 16 do 18 czerwca 2023 roku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Program wydarzeń dostępny jest TUTAJ.