Historia Radom i okolice Społeczeństwo

Zbliża się Msza Św. w intencji żołnierzy grupy Tadeusza Zielińskiego pseud. Igła

Tablica upamiętniająca ppor. Tadeusza Zielińskiego ps. "Igła" / fot. Adam Szabelak

W miejscowości Łączany odbędzie się uroczysta msza św. w intencji żołnierzy grupy Tadeusza Zielińskiego pseud. Igła. Ponadto po nabożeństwie odbędzie się poświęcenie bunkra grupy Tadeusza Zielińskiego.

Związek Piłsudczyków w Radomiu poinformował, że w niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. o godzinie 11 w kościele w miejscowości Łączany odbędzie się uroczysta msza św. w intencji żołnierzy grupy Tadeusza Zielińskiego pseud. Igła.

Ponadto, tego samego dnia o godzinie 13.00 odbędzie się poświęcenie bunkra grupy Tadeusza Zielińskiego położonego w lesie w pobliżu wsi Suliszka.

– Wskazówki jak dotrzeć do drewnianego bunkra Tadeusza Zielińskiego pseud. Igła położonego w lesie w pobliżu wsi Suliszka gmina Wierzbica.. Na końcu wsi Suliszka jest skrzyżowanie, na którym trzeba pojechać jeszcze około 300 metrów prosto do końca bitej drogi. Tu zaparkować i kierować się na wschód do lasu na leśną drogę. Po około 500 metrach na leśnym rozstaju dróg skręcić w lewo, na północ i podążać za drogą a po minięciu strumyka, który biegnie przez drogę za około 70 metrów podążać w lewo na zachód aż ukaże się wybudowana infrastruktura bunkra. Od miejsca zaparkowania pojazdów do celu to około 8 minut drogi. Na mapie zaznaczono miejsce postojowe a niebieską strzałką z kierunkiem marszu. Natomiast wracając z polany, gdzie jest wybudowana infrastruktura należy skręcić w pierwszą leśną drogę w prawo i podążać za drogą kierując się w prawo na zachód do wsi Suliszka

przekazała za pośrednictwem swojego facebookowego pofilu Armia Krajowa Szydłowiec.

Przypomnijmy, że w styczniu informowaliśmy o tym, że bunkier porucznika „Igły” został rekonstruowany.