Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Zima i bezdomni. Jak możemy pomóc potrzebującym?

Zima i bezdomni. Jak możemy pomóc potrzebującym? O tym opowiedzieli działacze Caritas Diecezji Radomskiej.

W czwartek, 9 listopada 2023 roku w Sali Konferencyjnej Caritas Diecezji Radomskiej przy ulicy Kościelnej w Radomiu odbyła się konferencja prasowa dotycząca pomocy bezdomnym w okresie zimowym.

W spotkaniu udział wzięli Wojciech Dąbrowski, kierownik schroniska dla bezdomnych oraz streetworkerzy, Hubert Kaczmarczyk oraz Magdalena Walczak.

Kierownik schroniska dla bezdomnych poinformował, że każdy potrzebujący znajdzie schronienie, jednak musi spełnić jeden warunek.

– Wszyscy, którzy będą potrzebowali pomocy w okresie zimowym na pewno tę pomoc od nas otrzymają. Jedynym stałym warunkiem jest trzeźwość

mówił podczas konferencji Wojciech Dąbrowski, kierownik Domu dla Bezdomnych Caritas Diecezji Radomskiej.

Caritas wraz ze streetworkerami stale współpracują ze służbami.

– Na bieżąco informujemy osoby w kryzysie bezdomności, z jakich form pomocy mogą skorzystać na terenie Radomia. Dodatkowo wydajemy ciepłą odzież i bieliznę z magazynu, który znajduje się przy schronisku

mówiła Magdalena Walczak, streetworkerka.

Na terenie Caritasu prowadzona jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. W tym przypadku zbierane są ciepłe ubrania (kurtki, bluzy, swetry, skarpety itp.). Pamiętajmy, aby zgłaszać bezpośrednio do funkcjonariuszy straży miejskiej lub streetworkerów, osoby które potrzebują pomocy. Nie bądźmy obojętni.