Ogłoszenia Radom i okolice

Zmiany w kursowaniu autobusów linii 4 i 13

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, poinformował o zmianach w kursowaniu autobusów linii  4 i 13.

W godzinach około 10:00-15:00 autobusy linii 4 i 13 będą kursowały następującymi objazdami w kierunku Firleja: 

– linia 4: ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala na Józefowie), przez rondo Powstańców Warszawy,
a następnie Mieszka I i Ofiar Firleja – do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii);

– linia 13: stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie ponownie Aleksandrowicza, przez rondo Powstańców
Warszawy, Mieszka I i Ofiar Firleja – do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii).
 
Autobusy linii 4 będą zatrzymywały się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (pomiędzy Warszawską a mostem nad Mleczną) i Józefów / Szpital 01 (w stronę ronda). Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawać nigdzie pomiędzy przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (przed nekropolią).

Powrót sprzed cmentarza na Firleju będzie odbywał się stałymi trasami, to znaczy: linia 4 ulicami Ofiar Firleja oraz Warszawską, zaś linia 13 – Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza, rondo Powstańców Warszawy i Mieszka I.

Częstotliwość kursów obu linii w godzinach około 10:00-15:00 zostanie dwukrotnie zwiększona – do około 20 minut. Rozkłady jazdy autobusów linii 4 i 13, obowiązujące jedynie w dniu 24 grudnia 2022 roku (sobota), dostępny jest na stronie MZDiK

Zmiany w kursowaniu autobusów

Dla pozostałych pojazdów nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Firleju. MZDiK apeluje jednak do kierowców, żeby z uwagi na skierowanie autobusów komunikacji miejskiej powyższym objazdem nie parkowali samochodów po północnej stronie ulicy Ofiar Firleja – szczególnie na odcinku w sąsiedztwie przystanku autobusowego i głównej bramy cmentarza (od skrzyżowania z Mieszka I aż do pawilonów handlowych). 

Źródło: MZDiK