Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Zmiany w siatce połączeń radomskiego lotniska

Zmiany w siatce połączeń radomskiego lotniska. Nie polecimy do Kopenhagi, lecz do Warny.

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od lądowania pierwszego samolotu pasażerskiego na radomskim lotnisku. Pierwszy samolot, który wyląduje na lotnisku Warszawa-Radom to Boeing 737 Polskich Linii Lotniczych „LOT”. W Radomiu osiądzie na ziemie o godzinie 22.00.

Na lotnisko Warszawa-Radom będą kursować dwie linie autobusowe

Jak poinformował portal rynek-lotniczy.pl, LOT poleci z Radomia do Warny zamiast Kopenhagi.

– Lotnisko w Radomiu zostało bardzo dobrze przyjęte przez branżę turystyczną. Dlatego oprócz połączeń do Włoch, Francji, Grecji i Albanii teraz LOT oferuje także rejsy rozkładowe do Bułgarii. Zapraszamy pasażerów na nasze gościnne pokłady – powiedział członek zarządu PLL LOT ds. handlowych Michał Fijoł w rozmowie z portalem rynek-lotniczy.pl.

LOT przekazał również, że połączenie do Bułgarii ma zastąpić wcześniej planowaną trasę do Kopenhagi. Na razie nie są znane przyczyny takiej decyzji.

Pierwszy samolot z radomskiego lotniska do Warny wystartuje 6 czerwca o godzinie 07:30 czasu lokalnego. Przelot potrwa 2 godziny 10 minut. Połączenia na tej trasie będą realizowane samolotami typu Boeing 737. Loty będą odbywać się co tydzień we wtorek.

Z bułgarskiego kurortu pierwszy samolot PLL LOT wystartuje również 6 czerwca, o godzinie 11:40 czasu lokalnego. Po godzinie i 50 minutach wyląduje na lotnisku w Radomiu. Rejsy powrotne z Warny odbędą się również we wtorek.

Źródło: Rynek-lotniczy.pl