Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Życzenia, opłatek, kolędy. Za nami „Gwiazdka dla mieszkańców”

Życzenia, opłatek, kolędy. Za nami „Gwiazdka dla mieszkańców”. W wydarzeniu wzięły udział tłumy mieszkańców!

Tłumy radomian wzięły udział w dorocznej „Gwiazdce na dla mieszkańców”, która w niedzielne popołudnie odbyła się na placu Jagiellońskim.

– To szczególne miejsce będące symbolem ostatnich 9 lat, kiedy razem z Państwem mam okazję zmieniać Radom. Zapewne pamiętacie tę dziurę po pomniku. Dzięki naszej wspólnej pracy, udało się to miejsce pięknie zagospodarować i dziś razem cieszyć się tym pięknym wydarzeniem. Przedświąteczny czas jest idealną okazją, aby złożyć Państwu podziękowania za tych 9 lat. Jednocześnie życzę, by święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich piękne, radosne, wypełnione rodzinną atmosferą. Niech będą okazją do budowania naszej wielkiej radomskiej wspólnoty, która jest nam potrzebna, aby w dalszym ciągu rozwijać nasze miasto

– mówił podczas gwiazdkowego spotkania na placu Jagiellońskim, prezydent Radosław Witkowski.

„Gwiazdka dla mieszkańców” była zwieńczeniem trzydniowego jarmarku świątecznego, który relacjonowaliśmy na naszym portalu.

W trakcie uroczystości radomscy harcerze przekazali władzom miasta Betlejemskie Światło Pokoju. Radomianie mieli okazję wzajemnie złożyć sobie życzenia oraz skosztować specjalnie przygotowanych na tę okazję potraw. Były też występy artystyczne. Wystąpili m.in. performerzy z Teatru AKT, Guzowianki i zespół Megitza. Jedną z atrakcji, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, była też wenecka karuzela.

W trakcie jarmarku odbył się też konkurs dla dzieci i młodzież na najpiękniej udekorowaną choinkę. Wśród przedszkolaków zwyciężyła reprezentacja Publicznego Przedszkola nr 11, przed PP nr 19 i PP nr 17. W rywalizacji szkół podstawowych wygrała PSP nr 14 przed PSP 24 i PSP nr 26. Wśród szkół ponadpodstawowych wygrało VI LO im. J. Kochanowskiego. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Bursy Szkolnej nr 1, a trzecie – XI LO im. S. Staszica. Nagrodę w kategorii szkół specjalnych otrzymała PSP nr 12.

Źródło: UM Radom