Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

170 rowerów trafi do uczniów klas pierwszych w gminie Jedlnia-Letnisko

W drugiej połowie marca dzieci z klas pierwszych ze szkół z terenu gminy Jedlnia-Letnisko otrzymają w prezencie rowery.

W czterech placówkach oświatowych: w Jedlni-Letnisku, Myśliszewicach, Natolinie i Słupicy odbyły się przymiarki rowerów. Rodzice mieli okazję sprawdzić, jaka wielkość jednośladu będzie odpowiednia dla ich pociech.

Akcja jest realizowana pod hasłem: „Rower dla pierwszaka”. Burmistrz Piotr Leśnowolski poinformował, że obecnie Urząd Miejski jest na etapie prowadzenia przetargu na zakup ok. 170 rowerów.

– Chcemy rowery przekazać 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny. Musieliśmy przeprowadzić przymiarki, aby rowery były dopasowane dla użytkowników, aby nie były za duże, czy za małe

powiedział burmistrz Leśnowolski. 

– Świetna akcja, której celem jest zwiększenie aktywności fizycznej naszych dzieci. Super inicjatywa, dzieci czekają na rowery

mówili z kolei rodzice, którzy brali udział w przymiarce rowerów.

Zuzia wybrała rower o rozmiarze 26.

– Bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać, aby odebrać swój rower

powiedziała uczennica pierwszej klasy w PSP w Jedlni-Letnisku.

W ramach akcji, każdy uczeń pierwszej klasy otrzyma rower, kamizelki odblaskowe i kaski, a także zostaną przeprowadzone specjalne szkolenia z bezpiecznej jazdy.

Jedlnia-Letnisko jest drugim samorządem w Polsce, który funduje rowery uczniom chodzącym do  jednej ze szkół prowadzonych przez gminę. Prekursorem akcji była gmina Szprotawa.