Kronika kryminalna Radom i okolice

71-letni kierowca ominął na przejściu dla pieszych samochód i potrącił rowerzystkę

Policja, Wypadek

71-letni kierowca ominął na przejściu dla pieszych samochód i potrącił rowerzystkę. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

We wtorek, 25 czerwca 2024 roku na ulicy Maratońskiej doszło do potrącenia rowerzystki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazd marki SangYong, którym kierował 71-letni mężczyzna, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku ulicy Kieleckiej ominął pojazd ciężarowy, który zatrzymał się przed przejściem i potrącił rowerzystkę na przejeździe rowerowym.

42-latka trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

– Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia

przekazała Justyna Jaśkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci apelują o ostrożność szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Takie omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów może skończyć się zdarzeniem bardzo poważnym w skutkach. Tylko chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Nie chodzi tylko o naruszenie przepisu, ale o życie człowieka, który jest bezbronny wobec pędzącej maszyny i w takich  kategoriach trzeba o tym myśleć. Dla kierowców, którzy popełniają takie wykroczenia nie ma taryfy ulgowej.

Źródło: Policja Radom