Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Spłonął im dom, ocaleli dzięki sąsiadowi. Parafia mobilizuje się do pomocy

Spłonął im dom, ocaleli dzięki sąsiadowi. Parafia mobilizuje się do pomocy. Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę domu.

W niedzielę, 23 czerwca 2024 roku około godziny 1 w nocy wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w miejscowości Lisów, gmina Promna. Strażacy uznali, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, ale bardzo prawdopodobne jest, że to hulajnoga elektryczna, znajdująca się w garażu, zapaliła się i rozprzestrzeniła ogień w błyskawicznym tempie.

Wychodzący ogień spod drzwi garażu zauważył sąsiad, który zanim dobiegł obudzić domowników, ogień zajął już cały dach nad garażem i zaczął pochłaniać część mieszkalną. Na szczęście udało się wyprowadzić małżeństwo oraz ich dzieci w wieku 3 i 6 lat całych i zdrowych.

Pierwsza pomoc przyjechała dopiero po 40 minutach, kiedy ogień zajął już 3/4 domu. Z żywiołem walczyło kilka zespołów straży pożarnej. Po oględzinach kierownika budowy okazało się, że nowo wybudowany dom, w który małżeństwo włożyło ogrom pracy, ponieważ w dużej części budowali go własnymi rękoma, nadaje się tylko do rozbiórki.

– Obecnie rodzina przebywa u bliskich. Jednak dzieci potrzebują własnego kąta i poczucia bezpieczeństwa, szczególnie młodszy synek, u którego zdiagnozowano autyzm atypowy. Prosimy o pomoc i wsparcie oraz dziękujemy za każdą cegiełkę, która pomoże odbudować ich dom

przekazali organizatorzy zbiórki.

Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Przybyszewie zorganizowała zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu po pożarze. Link zamieszczamy poniżej.

TUTAJ