O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

„Bal Wszystkich Świętych” – alternatywa dla halloween

Bazylika Mniejsza Św. Kazimierza zaprasza dzieci z rodzicami na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w niedzielę 30 października. Jest on alternatywą dla pogańskiego święta halloween. Ma na celu promowanie cywilizacji miłości i przypomnienie, że głównym celem chrześcijan jest zbawienie duszy.

Wydarzenie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17:30. Po nim o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. z udziałem dzieci, a o 19:00 przejdzie uroczysty orszak Świętych. Po przejściu korowodu, uczestnicy udadzą się do salki parafialnej, gdzie będą różne konkursy i bal. Wszystko zakończy się wspólnym Apelem Jasnogórskim.

Dzieci zachęcane są do przebrania się za ulubionego świętego i uczestniczenie w tym stroju we Mszy św. Będą też miały za zadanie coś o tym świętym opowiedzieć, aby inni mogli także go poznać.

„Bal Wszystkich Świętych” w parafii św. Kazimierza został zainicjowany przez młodzież parafialną, głównie oazową. Kierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma na celu promowanie cywilizacji miłości i przypominanie o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.

Jak mówił w rozmowie z Radiem Plus ks. Emil Komorek, jeden z organizatorów wydarzenia, jest ono po to, aby wydobyć prawdziwy sens listopadowego święta. Należy pokazywać świętych, których wspominamy i do których modlimy się. Konieczne jest też uświadamianie, że uroczystość Wszystkich Świętych to przede wszystkim przypomnienie o głównym celu chrześcijan.

Ks. Komorek podkreślał, że „Bal Wszystkich Świętych” jest alternatywą dla pogańskiego święta halloween.

„Świętość to nie wyśmiewanie się z osób zmarłych. To pewnego rodzaju zaduma, modlitwa za zmarłych, refleksja nad życiem, nad tym, do czego w swoim życiu powinniśmy dążyć. W tym właśnie pomagają nam ludzie święci”.

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: pl-pl.facebook.com/swkazimierz