Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Biegał po parku z półmetrową maczetą

Policjanci z Łaskarzewa natychmiast zareagowali na zgłoszenie o mężczyźnie, który biegał po parku z półmetrową maczetą w parku. Policjanci bezzwłocznie pojechali na miejsce, odebrali niebezpieczny przedmiot i udzielili pomocy przedmedycznej zranionej osobie.

Wczoraj (11.05) przed godz. 15 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał poważne zgłoszenie, że na ulicy Rynek Duży im. J. Piłsudskiego w Łaskarzewie mężczyzna biega z maczetą i jedna osoba doznała urazu. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy odebrali mężczyźnie ponad półmetrową maczetę, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zdarzenia i osobom postronnym.

Pościg ze strzałami na S7 koło Grójca [+VIDEO]

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-latek chciał pochwalić się przed znajomym kupioną tego samego dnia maczetą. Kiedy ją wyciągnął i zaczął nią wymachiwać jego kolega poczuł się zagrożony i chciał mu ją zabrać. Podczas zajścia właściciel maczety doznał zranienia dłoni.

Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali załodze ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli maczetę. Sporządzili też dokumentację, niezbędną do skierowania wniosku do sądu o ukaranie mężczyzny za posiadanie maczety.

22-latek sam wezwał policję, by poddać się karze i mieć czyste sumienie [+VIDEO]

Dodatkowo policjanci prowadzą czynności w związku ze zranieniem mężczyzny w rękę.

Zgodnie z art. 50a kodeksu wykroczeń, za posiadanie w miejscu publicznym maczety z zamiarem jej użycia w celu popełnienia przestępstwa grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tysiące złotych.

Nie poniesie odpowiedzialności z tego przepisu osoba posiadająca przy sobie nóż, która ma go np. w kieszeni lub na pasku. Jednak osoba, która wyciąga nóż lub inny niebezpieczny przedmiot, kieruje go w stronę przechodniów, wymachuje nim lub w inny sposób demonstracyjnie i wskazuje na możliwość jego użycia w stosunku do osób postronnych, będzie odpowiadała przed sądem

Źródło: Policja Mazowiecka