Inwestycje Na czasie Radom i okolice Wyróżnione

Droga S-12 połączy Radom z Via Carpatia

Budowa drogi ekspresowej S-12 została potwierdzona. O podjęciu decyzji poinformował na swoim profilu na Facebooku poseł Andrzej Kosztowniak.

– Rada Ministrów przyjęła nowy rządowy program budowy dróg ekspresowych i autostrad do 2030 roku. Jest to największy taki program w historii Polski, wart około 290 miliardów złotych – poinformował po posiedzeniu rządu premier RP, Mateusz Morawiecki. 

W planie zakładającym budowę dróg ekspresowych i autostrad znalazła się także budowa drogi ekspresowej S-12:

  • Budowa drogi S-12 Piotrków Trybunalski – Radom, odc. Piotrków Trybunalski – Sulejów (w. Kozenin)
  • Budowa drogi S-12 Sulejów – Radom
  • Budowa drogi S-12 Radom – Lublin

Łączny przewidywany koszt całej inwestycji to ponad 10 mld zł.

O podjęciu decyzji poinformował na swoim profilu na Facebooku poseł Andrzej Kosztowniak. 

– W życiu każdego polityka są bardzo ważne dni. Można powiedzieć, że w mojej pracy najpierw jako Prezydenta Radomia, teraz Posła – Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. budowy S-12 takowy nastał właśnie dziś. To o co zabiegamy od lat jako politycy Prawa i Sprawiedliwości staje się rzeczywistością. Mamy potwierdzenie finansowania budowy trasy ekspresowej S-12 . Traktuje to jako swój osobisty sukces – dotrzymujemy obietnic – napisał na Facebooku poseł. 

Przypomnijmy, że decyzja środowiskowa dla drogi S-12 od granicy z województwem łódzkim do Radomia została wydana pod koniec października 2021 roku. Trasa będzie liczyła ok. 41 km i przebiegać będzie przez tereny gmin: Gielniów, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Orońsko. Droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a dostęp do trasy będzie możliwy poprzez węzły: Gielniów, Przysucha i Wieniawa. 

źródło: Andrzej Kosztowniak