Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione

Budynek dworca PKS zostanie zmodernizowany

Budynek dworca PKS zostanie zmodernizowany. Z dokumentów złożonych przez prywatnego właściciela obiektów w Urzędzie Miejskim wynika, że będzie on pełnił funkcje handlowo – usługowe z częścią hotelową.

Urząd Miejski w Radomiu wydał na wniosek inwestora warunki zabudowy działki znajdującej się  przy ulicy Beliny – Prażmowskiego. Inwestycja ma polegać na „zmianie sposobu użytkowania budynku dworca autobusowego na handlowo – usługową z częścią hotelową oraz jego częściowa rozbudowa i nadbudowa wraz z budową miejsc postojowych, murów oporowych oraz pylonu reklamowego”. Na ten moment nie ma jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę.

Nie wiadomo do końca jak będzie wyglądał przebudowany budynek, ale wiadomo, że z wielu względów jest to bardzo dobre miejsce na budynek pełniący zarówno funkcje handlowe jak i usługowe, a wszystko dlatego że obok budynku znajduje się parking zbudowany jeszcze przez samorząd Mazowsza w systemie Park & Ride, gdzie można zostawić samochód i kontynuować podróż pociągiem. Pokonując ścieżką zaledwie kilkadziesiąt metrów dostaniemy się na I peron Dworca PKP Radom Główny.

Budynek dworca PKS sprzedany

Przypomnijmy, że obiekt powstał w latach 1993-99 i był wspólną inwestycją Państwowej Komunikacji Samochodowej w Radomiu i PKP Wschodniej Dyrekcji Kolei Państwowych w Lublinie.