Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł bo przekroczył prędkość

policja

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł bo przekroczył prędkość. 24-latek już trafił do zakładu karnego i odbędzie tam zasądzoną karę pozbawienia wolności.

W piątek (18.08) podczas prowadzonych działań „BRD Lokalnie – Prędkość” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej Policji w miejscowości Nowa Wieś (gm. Lipsko) zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 22 km/h.

Podczas kontroli 24-letniego mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego wyszło na jaw, że nie ma on uprawnień do kierowania, a w policyjnej bazie widnieje jako osoba poszukiwana listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Ponadto, pojazd, którym poruszał się ostrowczanin, nie posiada aktualnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Zgodnie z treścią listu gończego 24-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Dodatkowo 24-latek odpowie teraz przed sądem za przekroczenie prędkości, jak i kierowanie bez uprawnień, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny nie niższa niż 1 500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo kierujący poniesie koszty związane z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu.

Źródło: KPP Lipsko