Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Dokumenty z danymi osobowymi na śmietniku

Dokumenty z danymi osobowymi na śmietniku zostały znalezione przez jednego z mieszkańców naszego miasta.

We wtorek, 12 grudnia 2023 roku o godzinie 17:25 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie dotyczące podrzuconych śmieci, wśród których prawdopodobnie znajdują się dane osobowe mieszkańców naszego miasta.

Wrażliwe dokumenty znajdowały się obok wiaty śmietnikowej należącej do PSP 30 przy ulicy Piastowskiej. Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Referatu Ochrony Środowiska Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.

Strażnicy skontaktowali się z osobą zgłaszającą, która wskazała miejsce, gdzie leżą śmieci. Strażnicy podczas sprawdzania potwierdzili zgłoszenie i ujawnili dużą ilość segregatorów wśród których znajdowały się dane osobowe, kontaktowe oraz umowy z osobami fizycznymi, faktury (dane osób, dane adresowe, pesel i inne).

Przeprowadzono oględziny miejsca, sporządzono dokładną i szczegółową dokumentacje zdjęciową oraz ujawniono fakt, że dane pochodzą z jednej z firm deweloperskich z okolic Grójca.  Prowadzący czynności służbowe patrol Straży Miejskiej powiadomił o znalezisku policjantów z I KP, zabezpieczył znalezisko i przewiózł zabezpieczone dokumenty do I Komisariatu Policji w Radomiu, który prowadzi postępowanie w sprawie.

Źródło: Straż Miejska