Inwestycje Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Dwie nowe trybuny na stadionie Radomiaka powstaną szybciej niż zapowiadano?

Czy dwie nowe trybuny na stadionie Radomiaka powstaną szybciej niż zapowiadano? Prezydent miasta, Radosław Witkowski poinformował o terminie ogłoszenia przetargu.

Stadion Radomiaka Radom po wielu latach budowy oficjalnie otwarty został w lipcu 2023 roku. Na dwóch zadaszonych trybunach oraz w sektorach narożnych aktualnie może zasiąść około 8,5 tysiąca kibiców. To ma się jednak zmienić, ponieważ władze miasta zapowiedzieli budowę dwóch dodatkowych trybun.

Miasto na ten cel pozyskało 30 milionów złotych z Rządowego Programu „Polski Ład”. Co ciekawe, za budowę dwóch dodatkowych trybun odpowiadać będzie miasto, a nie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji tak jak było to przy okazji budowy stadionu.

Aktualizacja dokumentacji inwestycji wykonana przez specjalny zespół powołany przez prezydenta miasta, Radosława Witkowskiego jest już gotowa. Teraz pracę zaczyna komisja przetargowa.

– Prace zaczyna teraz komisja przetargowa, której zadaniem będzie przygotowanie postępowania. I tu mam dobrą wiadomość, udało się skrócić termin ogłoszenia przetargu, to nie będzie koniec marca, a prawdopodobnie koniec lutego. Na realizację prac przewiduję 21 miesięcy od podpisania umowy. Pieniądze mamy zarezerwowane, liczę na szybką realizację tego projektu

poinformował Radosław Witkowski.

Podkreślmy, że pieniądze pozyskane z Rządowego Programu „Polski Ład” nie wystarczą na budowę dwóch trybun. Miasto będzie musiało dodatkowo dołożyć część pieniędzy z własnego budżetu.

Finalnie po dokonaniu inwestycji na stadionie Radomiaka Radom będzie mogło zasiąść aż 15 tysięcy osób.

Źródło: Facebook / Radosław Witkowski