Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Dwie osoby zatrzymane podczas kontroli drogowej

Dwie osoby zatrzymane podczas kontroli drogowej. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnych aresztów, a następnie do zakładów karnych w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedzielę (26.02) patrol radomskiej drogówki około godziny 12 na ulicy Szklanej w Radomiu podjął próbę zatrzymania do kontroli volkswagena, którego kierujący pomimo wydanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania się, nie reagował. Mężczyzna uciekał ulicami miasta. W pewnym momencie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po kilkuset  metrach zatrzymali i obezwładnili mężczyznę.

Ukradł paliwo i nie zatrzymał się do kontroli. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia [+VIDEO]

Po sprawdzeniu 35-latka w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania i dodatkowo jest poszukiwany do odbycia kary prawie 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzny za nie zatrzymanie się do kontroli oraz brak uprawnień odpowie przed sądem. Mundurowi zatrzymanego mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Tego samego dnia około godziny 17.00 ten sam patrol drogówki na ulicy Kozienickiej zauważył kierującego pojazdem marki Opel, który poruszał się po chodniku i drodze dla rowerów. Po wylegitymowaniu 46-latka okazało się, że również jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mundurowi mężczyznę osadzili w areszcie, gdzie oczekiwał na przekazanie do zakładu karnego. Nie ominą go jednak konsekwencje za popełnione wykroczenie, za które oczywiście odpowie przed sądem.

Źródło: Policja Mazowiecka