Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

„Dzieci przyszłością Polski”. XI Radomski Marsz dla Życia i Rodziny

Już w najbliższą niedzielę, 28 maja, ulicami miasta przejdzie XI Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku uczestnicy spotkają się pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”.

Komitet organizacyjny skupiony wokół Duszpasterstwa Rodzin tworzy grupa ruchów i stowarzyszeń związanych z rodziną i promocją życia.

– Jak zwykle chcemy zamanifestować, że nie ma nic cenniejszego niż życie i szczęśliwa rodzina. Po podkreśleniu w ubiegłych latach roli ojca oraz takich wartości jak wierność i uczciwość małżeńska, w tym roku będziemy cieszyć się szczególnie obecnością najmłodszych – podkreśla Michał Podlewski, jeden z organizatorów tegorocznego marszu.

Marsz jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy, której przewodzi Centrum Życia i Rodziny. Jego celem w tym roku jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację demograficzną w Polsce.

Organizatorzy nie zapominają o tragicznie zmarłej śp. Lucynie Wiśniewskiej, która była w komitecie organizacyjnym Marszu od samego jego początku. Modlitwa w jej intencji odbędzie się w trakcie Mszy świętej otwierającej wydarzenie. Rozpocznie się ona w radomskiej Farze o godz. 15.

Następnie odbędzie się przemarsz pod Urząd Miejski, gdzie będzie miał miejsce festyn rodzinny. Towarzyszyć mu będzie tradycyjny jarmark organizacji promujących takie wartości jak życie i rodzina. Nie zabraknie licznych niespodzianek, gier, zabaw dla najmłodszych.

– Postaramy się spełnić dziecięce marzenia o byciu piłkarzem, strażakiem, policjantem czy strażnikiem miejskim – zdradza Michał Podlewski. – A wszystko to przy akompaniamencie zespołu Gospel Radom. Mamy nadzieję, że we wspólnocie ludzi, którym na sercu leżą wspomniane wartości, będziemy ich najpiękniejszą promocją – podsumowuje.

Fot. KSM Diecezji Radomskiej