Kronika kryminalna Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości Zdjęcia

Tłumy pożegnały śp. Lucynę Wiśniewską [+FOTO]

Dziś w radomskiej Katedrze pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Marka Solarczyka odbyło się nabożeństwo żałobne śp. Lucyny Wiśniewskiej, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym 30 października.

Śp. Lucyna Wiśniewska była dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. W latach 2005-2007 była Posłem na Sejm Rzeczpospolitej. Z wykształcenia była lekarzem, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, zaangażowana w Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej na Jasną Górę oraz w Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zginęła w tragicznym wypadku samochodowym 30 października tego roku.

– Nie zapominajmy o jednym. Rozważając Boże Słowo i łącząc je z naszymi refleksjami dotyczącymi Pani Lucyny, nie mówimy o kimś kto był! Mówimy o kimś kto jest! Już nie będziemy mogli do Niej zadzwonić. Już nas nie pokieruje w sposób zauważalny do kogoś innego, ale jest, bo Bóg jest, bo On żyje, a Ona żyje z Nim! I niech żyje w nim na wieki! – powiedział na zakończenie homilii bp. Marek Solarczyk oddając w tych słowach cały sens chrześcijańskiej egzystencji człowieka.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Foto: Mateusz Palka/Biuro Poselskie