Enea Wytwarzanie Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2023 – moc energii i atrakcji

Zakopower będzie główną gwiazdą imprezy Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2023 w Kozienicach, na scenie amfiteatru wystąpią także Mateusz Ziółko oraz zespół Video, ale atrakcji tego dnia będzie dużo, dużo więcej.

Organizowany tradycyjnie przez Eneę Wytwarzanie i Gminę Kozienice Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata odbędzie się w tym roku 2 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki w Kozienicach, przy ul. Bohaterów Studzianek 30. Jak zwykle przygotowanych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, konkursów i animacji oraz czynnym od godziny 10:00 dużym placem zabaw włącznie. A tam na najmłodszych będą czekać między innymi najwyższa w Polsce pneumatyczna ścianka wspinaczkowa, dmuchane zamki, plac zabaw Disneya, zjeżdżalnie, euro bungee, czy też giga piłkarzyki. Wystąpi także zespół Tulinki oraz zespół taneczny Hand to Hand.

Strefy tematyczne, pokazy i musztra paradna

Na terenie ośrodka działać będzie kilka stref tematycznych. W strefie zdrowia zaprezentują się  między innymi Ratownicy Przedmedyczni Enei Wytwarzanie oraz Fundacja Energia-Działanie, swoje stoisko będzie miała Dietetyk Anna Gałązkiewicz oraz Oriflame, a w krwiobusie PCK będzie można honorowo oddać krew.

W strefie historii w roli gospodarzy wystąpią Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych, a także Przystanek Historia IPN w Puszczy Kozienickiej.

W strefie sportu na adeptów futbolu  będą  czekać zawodnicy klubu Enea Energia Kozienice, natomiast na mini boisku do piłki siatkowej zabawy poprowadzą siatkarki Moya Radomka Radom, a także siatkarze Enei KKS Kozienice. Swoją obecność zapowiedzieli również piłkarska szkółka Legii Warszawa oraz piłkarze ręczni Enea Orlęta Zwoleń.

W strefie bezpieczeństwa różne atrakcje zapewnią Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach i Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kozienicach, swoje stoiska będą także miały Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów (IPA). Zorganizowany również zostanie pokaz tresury policyjnych psów służbowych.

W strefie ekologii swój udział zapowiedziały Nadleśnictwa Kozienice i Zwoleń, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Kozienicka Gospodarka Komunalna. To będzie między innymi doskonała okazja, by spróbować wody z saturatora.

Po raz pierwszy na Dniu Energetyka utworzona zostanie strefa wojskowa, w której prezentowany będzie najnowocześniejszy sprzęt Wojska Polskiego.

Jako szczególne wydarzenie zapowiada się zaplanowany od 14:30 do 15:00 pokaz musztry paradnej Orkiestry Grandioso z Radomia. Miłośnicy sportu będą mogli śledzić zmagania w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie, natomiast o 15:25 tradycyjnie pojawią się motocykliści, którzy przyjadą na teren ośrodka ponad 300 wymuskanymi maszynami, korzystając z zaproszenia działającego również w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „HusarR”.

Scena z gwiazdami

O godzinie 17:00 atrakcje rozpoczną się na scenie amfiteatru.  W roli prowadzących wystąpią Izabella Krzan i Norbi. Publiczność będzie mogła zobaczyć miedzy innymi zespół Video, jak również jednego z laureatów  Festiwalu im. Bogusława Klimczuka. Po części oficjalnej, podczas której wręczone zostaną  odznaczenia, przed publicznością zaprezentuje się Mateusz Ziółko. Po nim od godziny 20:30 królem sceny będzie zespół  Zakopower.

Tradycyjnie Dzień Energetyka zwieńczy pokaz sztucznych ogni. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.