Enea Wytwarzanie Materiał Partnera Radom i okolice Sport

Enea Wytwarzanie gra razem z Eneą Energia Kozienice

Enea Wytwarzanie podpisała z Klubem Sportowym Enea Energia Kozienice kolejną umowę sponsoringową. Będzie obowiązywać w 2024 roku i jest największą z dotychczasowych.

Enea Energia Kozienice to największe stowarzyszenie sportowe na terenie powiatu kozienickiego, które powstało w 2007 roku. Kontynuuje tradycje piłkarskie w Kozienicach, poprzez dwie drużyny seniorskie, jak również szkolenie dzieci i młodzieży. Klub rozwija także sekcję kolarską.

Sekcja piłki nożnej organizuje jednostki treningowe dla dzieci i młodzieży z roczników od 2018 (najmłodsi) do 2008 (najstarsi), łącznie jest to 9 grup młodzieżowych, które szkolone są przez 12 trenerów. Klub posiada dwie drużyny seniorów. I drużyna seniorska występuje w V lidze na poziomie województwa mazowieckiego, II drużyna gra w A-klasie.

Naszą misją jest szkolenie młodzieży, tak aby zawsze trzon I drużyny stanowili wychowankowie klubu oraz rozwój I drużyny, aby poprzez coraz wyższy poziom sportowy była miejscem do zrobienia pierwszego kroku do dalszej kariery dla młodych zawodników. Ten proces już jest rozpoczęty i obecnie chłopcy z roczników 2006 i 2008 zbierają doświadczenie w I drużynie. Nasi wychowankowie są powoływani na konsultację kadr wojewódzkich, a dwie najstarsze drużyny z rocznika 2008 i 2009 zagrają w lidze wojewódzkiej. Pozostałe reprezentują klub w ligach okręgu radomskiego. Ponadto nasi najmłodsi podopieczni biorą udział w turniejach ogólnopolskich, które również sami organizujemy – mówi Paweł Rajn, Prezes Enei Energii Kozienice.

Sekcja kolarska MTB liczy 15 zawodników, którzy reprezentują klub w cyklach zawodów organizowanych przez Lotto Poland Bike Marathon, Legia MTB Marathon czy MTB Cross Marathon. Biorą również udział w Mistrzostwach Powiatu Kozienickiego w kolarstwie górskim i szosowym, Mistrzostwach Polski Amatorów, w kolarstwie szosowym Mazovia Masters czy Starachowickiej Strzale. Wielokrotnie stawali na podium zarówno klasyfikacji generalnej, jak i w kategoriach wiekowych. Również drużynowo kolarze najczęściej plasowali się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Warto podkreślić, że nasi zawodnicy uczestniczą w zajęciach organizowanych na obiektach Gminy Kozienice, która poprzez KCRiS dba i stale rozwija infrastrukturę sportową w Kozienicach, czego przykładem jest balon na boisku przy Zespole Szkół nr 1. W okresie zimowym w jednym czasie potrafi trenować ponad 100-tka dzieci – dodaje Paweł Rajn.

Podpisana w tych dniach umowa sponsoringowa jest kontynuacją dotychczasowej współpracy i opiewa na najwyższą w historii tej współpracy kwotę. Więcej informacji na ten temat zaprezentują przedstawiciele klubu i Enei Wytwarzanie 16 marca 2024 roku podczas konferencji, która została zaplanowana w dniu meczu inaugurującego sezon wiosennych rozgrywek piłkarskich.

Enea Wytwarzanie