Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Szef kozienickiego gangu zatrzymany. Zmienił wygląd i ukrywał się 9 lat w Hiszpanii [+WIDEO]

Krzysztof C. szef kozienickiego gangu, poszukiwany od 9 lat przez „Łowców Cieni” Centralnego Biura Śledczego Policji został zatrzymany w hiszpańskiej miejscowości Marbella. Jak się okazało, mężczyzna, aby ciężej było go zidentyfikować, usunął tatuaże oraz zmienił wygląd.

„Łowcy cieni” z Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili poszukiwania za Krzysztofem C., który był podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. Mężczyzna był poszukiwany od 2015 roku.

Polscy funkcjonariusze dotarli do informacji, że poszukiwany może ukrywać się na Półwyspie Iberyjskim więc nawiązali ścisłą współpracę z hiszpańskimi policjantami z Policía Nacional. W toku sprawy wsparcia udzielił również oficer łącznikowy polskiej Policji w Hiszpanii.

Mężczyznę ścigano na podstawie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania.

– Weryfikując posiadane informacje dotyczące poszukiwanego, funkcjonariusze wytypowali możliwą lokalizację mężczyzny w miejscowości Marbella w Hiszpanii, gdzie został zatrzymany. Ujęto go na ulicy, przed domem, w którym przebywał. Poszukiwany posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości, zmienił wygląd i usunął posiadane na ciele tatuaże, co miało utrudnić jego wykrycie

przekazało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Obecnie zatrzymany oczekuje w hiszpańskim areszcie na transport do Polski, gdzie grozi mu wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Źródło: Zespół Prasowy CBŚP / Policía Nacional