Radom i okolice Społeczeństwo

Energię mamy we krwi!

Prawie 16 litrów krwi oddali w piątek, 19 stycznia pracownicy i sympatycy Elektrowni Kozienice. Była to pierwsza akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu „Energię mamy we krwi”, w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.


Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji Enei Wytwarzanie. Na apel organizatorów odpowiedziało 39 osób. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 35 pracowników spółki oraz kilka osób z zewnątrz, które postanowiły przyłączyć się do naszej szlachetnej inicjatywy. Zebrano łącznie 35 jednostek krwi, czyli 15,750 ml życiodajnego płynu. Pracownicy Enei Wytwarzanie już podczas pierwszej zbiórki krwi pokazali, że na ich ofiarność zawsze można liczyć.

Wydarzenie przeprowadzono w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego. Akcję zorganizowano wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. Do inicjatywy włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie. Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest na 22 marca.