Enea Wytwarzanie Radom i okolice Społeczeństwo Sport

III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie już za nami

W sobotę, 25 listopada 2023 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie. Była to już trzecia odsłona zawodów organizowanych dla pracowników Elektrowni Kozienice. Organizatorem tego sportowego wydarzenia był Klub Sportowy Energia Kozienice, natomiast partnerem była Enea Wytwarzanie.

W turnieju udział wzięło około 80 osób, zrzeszonych w 8 drużynach, które w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji walczyły o zajęcie pierwszego miejsca na podium oraz nagrody indywidualne. Pracownicy Enei Wytwarzanie toczyli bój pod balonem na sztucznym boisku przy Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Do sobotniej rywalizacji stanęły drużyny: Brygada Wisła, Drużyna A, Drużyna TWRC, Energetyczne Ciasteczka, MZZE, Orły Wasiłka, Stany oraz Strażacy. Mecze rozgrywano na podstawie wcześniej poczynionych losowań. W głównej fazie rozgrywkowej każda drużyna stoczyła trzy pojedynki, każdy trwał średnio 16 minut.

Frekwencja była wyśmienita, drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Bawiliśmy się w pięknym obiekcie pod tzw. balonem. Cieszymy się, że po raz kolejny Enea Wytwarzanie może uczestniczyć w takich sportowych wydarzeniach, organizując je nie tylko dla lokalnej społeczności, ale również dla swoich pracowników, Elektrowni Kozienice – Enei Wytwarzanie – powiedział Krzysztof Bomba, współorganizator turnieju.

Dodatkową atrakcją sobotnich rozgrywek był mecz pokazowy retrodrużyny WKS Grodno z drużyną kapitanów wszystkich zespołów biorących udział w turnieju.

To już trzeci turniej, który organizowany jest o puchar Prezesa Enei Wytwarzanie. W tym roku brało w nim udział osiem drużyn, a tak naprawdę była jeszcze jedna drużyna, była nią drużyna Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, która kiedyś grała w ramach Retro Ligi. Za każdym razem ten turniej to jest sportowa rywalizacja, ale też oczywiście ogromna zabawa i duża integracja załogi, a przecież o to głównie w tym chodzi powiedział Piotr Kutkowski, rzecznik prasowy Enei Wytwarzanie.

W finałowym starciu zmierzyli się MZZE oraz Drużyna TWRC. Wyższość nad przeciwnikiem pokazała Drużyna TWRC i tym samym zdobyła pierwsze miejsce turnieju. Drugie miejsce przypadło MZZE, natomiast trzecie zajął zespół Stany. W tabeli kolejno uplasowali się: Energetyczne Ciasteczka, Brygada Wisła, Strażacy, Orły Wasiłka oraz Drużyna A.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju symbolicznie udekorowano wszystkich zawodników, a najlepszym drużynom wręczono puchary. Przewidziano także nagrody indywidualne, które otrzymali wyróżniający się gracze. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Kalinka, a najlepszym strzelcem Łukasz Czekaj, natomiast najlepszym bramkarzem uznano Łukasza Mularskiego. Nagrodzono również najmłodszego zawodnika turnieju, był nim Dawid Strzelczyk, a także najstarszego gracza, którym był emerytowany pracownik, Marian Pakuła.