Inwestycje Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory samorządowe 2024

Internauci przeanalizowali program wyborczy Radosława Witkowskiego

Internauci przeanalizowali program wyborczy Radosława Witkowskiego. – Wygląda to słabo – twierdzi jeden z użytkowników internetowego forum.

W niedzielę, 24 marca 2024 roku na internetowym forum skyscrapercity.pl pojawił się wpis jednego z użytkowników, który dokonał analizy obietnic wyborczych Radosława Witkowskiego, obecnego prezydenta Radomia, który ubiega się o reelekcję.

– Przejrzałem „25 spraw Radosława Witkowskiego” z programu wyborczego i wygląda to słabo

przekazał internauta.

Według użytkownika internetowego forum, sześć z przekazanych obietnic to „recykling” z poprzednich lat.

– 6 z 25 obietnic to recykling z poprzednich wyborów, w sprawie których praktycznie nic do tej pory się nie ruszyło (Park Kulturowy „Stary Radom”, Budowa miejsc parkingowych na osiedlach, Przebudowa amfiteatru, Przebudowa płyty Rynku, wykorzystanie potencjału lotniska oraz parking przed radomskim szpitalem)

poinformował użytkownik.

Kolejne cztery obietnice nawiązują do inwestycji, które już są prowadzone, są w fazie przetargu albo są prywatną inwestycją. Internauta przywołuje w tym punkcie budowę SOR w szpitalu, dokończenie stadionu Radomiaka, remont ulicy Wolanowskiej oraz budowę terminalu intermodalnego.

Następne obietnice w liczbie czterech to inwestycje, które są realizowane od długiego czasu – Radomski Program Drogowy, budowa mieszkań na wynajem, nowe miejsca w żłobkach oraz in vitro.

W opinii internauty, dwa postulaty mówią o inwestycjach, w których miasto „nie ma za wiele do powiedzenia”.

– 2 to nierealne obietnice w sprawach których miasto ma niewiele do powiedzenia (rewitalizacja kamienic przy ulicy Żeromskiego czy stworzenie centrum obsługi podróżnych na terenie dworca PKS, który nawet nie należy do miasta)

informuje użytkownik forum.

Pięć inwestycji z programu Radosława Witkowskiego, to postulaty, które ograniczają się jedynie dla małej grupy mieszkańców. Kolejne pięć pozostaje oczekiwanych.

– 5 to inwestycje jedynie dla małej grupy mieszkańców (kultura za złotówkę dla dzieci i młodzieży, trzy nowe sale gimnastyczne, remont Orlików, program profilaktyki i leczenia otyłości młodych oraz Letnie centrum aktywności seniorów)

czytamy na skyscrapercity.pl.

– Zostaje 5 oczekiwanych, ale to nic odkrywczego (budowa odkrytego basenu na Borkach, rewitalizacja skwerów i parków, przebudowa fontann na Żeromskiego, remont Schroniska dla Zwierząt oraz budowa Centrum Opieki Długoterminowej)

dodał użytkownik.

Ponadto Radosław Witkowski, obecny prezydent Radomia poinformował o jednej dodatkowej inwestycji – przebudowie sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

– To inwestycja po linii najmniejszego oporu, która zwiastuje że obiecane przy poprzednich wyborach Radomskie Centrum Kultury nigdy nie powstanie (jest nawet dopisek, że ma to być „nowoczesna sala o standardzie sali filharmonii” – czyli w zamyśle filharmonia już nam niepotrzebna)

przekonuje internauta.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku.

Źródło: Fot. Facebook Radosław Witkowski