Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Jak zmieni się plac ks. Domagały?

Jak zmieni się plac ks. Domagały? W tym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne.

Trwają prace nad projektem przebudowy i rewitalizacji placu ks. Zdzisława Domagały. Urząd Miejski zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zagospodarowania tego terenu. Firma, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przedstawiła dwie koncepcje – obie uwzględniające różne formy błękitno-zielonej infrastruktury.

Mieszkańcy w ankiecie mogą wskazać, które z zaproponowanych rozwiązań są dla nich ciekawsze, a także zaproponować wiodącą koncepcję. Zebrane uwagi i opinie zostaną wykorzystane w trakcie  dalszych prac nad dokumentacją.

W trakcie konsultacji odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami. Pierwsze odbędzie się na placu Domagały już 9 września, w godzinach 10:00 do 13:00.  Na spotkaniu będzie można się zapoznać z opracowanymi koncepcjami oraz lepiej poznać teren objęty opracowaniem. Kolejne spotkanie odbędzie się 11 września w Kamienicy Deskurów.

Konsultacje potrwają od 8 do 17 września. Szczegółowe omówienie opracowań i mapy dostępne są na www.konsultacje.radom.pl oraz w punktach konsultacyjnych.

Więcej informacji na stronie https://konsultacje.radom.pl/konsultacje-spoleczne-w-sprawie-rewitalizacji-placu-ks-kan-dr-zdzislawa-domagaly/