Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Jarosław Kaczyński odwiedził Klwatkę Królewską [+FOTO]

Jarosław Kaczyński odwiedził Klwatkę Królewską. – Chcemy zmienić Unię tak, żeby nie wykazywała się tą nieprawdopodobną hipokryzją – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas wydarzenia.

W niedzielę, 2 czerwca 2024 roku w Klwatce Królewskiej odbyło się spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim. Wydarzenie poprzedzało zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

W trakcie spotkania prezes ugrupowania wyraził poparcie dla swoich kandydatów.

Z całego serca popieram Adama Bielana i z całego serca popieram Jacka Kurskiego. Tu można na Mazowszu zdobyć dwa mandaty, to jest wysoce prawdopodobne. Oczywiście powinny być trzy, ale nie zawsze uzyskuje się ideał. Oni są naprawdę bojownikami, ale chce też wymienić Gabriela Janowskiego. Znamy się od bardzo długo i to też jest taki człowiek, o którym można powiedzieć, że jest bojownikiem. Mamy potencjał do tego, żeby walczyć tu w Polsce i mamy potencjał do tego, by walczyć tam w Europie. Nie ma takiego potencjału nasz przeciwnik

mówił Jarosław Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że obecna sytuacja w Polsce i w Europie ma na celu zatrzymanie osiągnięć poprzedniego rządu.

To co dziś się dzieje w Polsce i Europie to wielka operacja, która ma zatrzymać to, co myśmy pokazali. Pokazaliśmy, że Polska może iść w sensie gospodarczym i społecznym szybko do przodu, że możemy w stosunkowo krótkim czasie dorównać średniej europejskiej. A to oznacza już poziom Francji i Anglii, jeżeli chodzi o PKB na głowę. A później, co zajęłoby jeszcze trochę lat, ale nie tak bardzo dużo, możemy dojść do poziomu takich krajów jak Niemcy. Myśmy szli tą drogą. W październiku był wypadek przy pracy. Trzeba zlikwidować skutki tego wypadku. Ta droga jest ciągle przed nami, ale ta droga może być realizowana w tej chwili tylko przez jedną formację – Prawo i Sprawiedliwość

powiedział podczas konwencji Jarosław Kaczyński.

Powinniśmy zwyciężyć także i dlatego, żeby zachować wolność. Wolność mowy, wolność w piśmie, wolność w telewizji, w internecie. Oczywiście z wyłączeniem tych wszystkich hejtów, obrzydliwości, bo to powinno być jakoś poskromione, bo nie może być tak, żeby ludzie, a nawet dzieci, byli niszczeni zupełnie bezkarnie, a tak to się niestety bardzo często dzieje

dodał.

Ponadto Jarosław Kaczyński poinformował o potrzebnych zmianach w Unii Europejskiej.

Chcemy zmienić Unię tak, żeby nie wykazywała się tą nieprawdopodobną hipokryzją. Kiedy w Polsce nie łamano prawa, to oni nie dawali nam żyć, twierdząc, że nie ma praworządności. A kiedy prawo jest łamane i po prostu deptane to okazuje się, że artykuł 7 jest wycofany i jest praworządność. Stawka na siódemkę jest dzisiaj stawką na Polskę. Normalną, rozwijającą się, coraz więcej znaczącą. To jest stawka na nasze normalne, szczęśliwe życie. Państwo jest w stanie osłonić ludzi przed wieloma nieszczęściami, które przychodzą, jeżeli to jest państwo złe. Nasze państwo staje się dzisiaj państwem złym. Musi wrócić na drogę dobra, szczęścia, lepszego życia Polaków. Bądźmy razem! Zwyciężymy! 

mówił.

Głos na wydarzeniu zabrał również Adam Bielan, startujący z pierwszego miejsca w okręgu numer 5 do Parlamentu Europejskiego.

Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego będą kluczowe dla naszego bezpieczeństwa. Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, co jest naszym wielkim osiągnięciem. Zmiany w Unii Europejskiej, które mogą wpłynąć na suwerenność Polski, oraz planowane nowe traktaty europejskie, które ograniczą prawo weta dla państw członkowskich mogą mieć poważne konsekwencje

tłumaczył lider listy PiS w naszym regionie.

Ponadto na wydarzeniu obecni byli kandydat do Parlamentu Europejskiego Jacek Kurski, posłowie Anna Kwiecień, Marek Suski i Radosław Fogiel, starosta radomski Waldemar Trelka oraz radni sejmiku województwa mazowieckiego.

Źródło: YouTube / fot. Facebook Prawo i Sprawiedliwość