Na czasie O tym się mówi Polityka Radom i okolice Wiadomości Wyróżnione Zdjęcia

Jarosław Kaczyński przed aresztem śledczym w Radomiu. Polityk wspiera Mariusza Kamińskiego [+FOTO]

We wtorek, 16 stycznia w godzinach wieczornych przed Aresztem Śledczym w Radomiu odbyła się manifestacja solidarności z osadzonym tam Mariuszem Kamińskim.

W wydarzeniu wziął udział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Obecni byli także m.in. posłowie PiS Anna Kwiecień, Marek Suski, Przemysław Czarnek, Radosław Fogiel oraz żona Mariusza Kamińskiego – Barbara i syn Kacper. Przed aresztem zgromadziło się także wielu sympatyków ugrupowania i osób solidaryzujących się z Mariuszem Kamińskim.

Poseł Marek Suski stwierdził, że przez Szymona Hołownię i Donalda Tuska mamy w Polsce więźniów politycznych.

Marszałek sejmu ma obowiązek wspierać posłów w ich pracy politycznej na rzecz Polski i Polaków. Marszałek Hołownia, od dziś pan Hołownia nie tylko że nie pomógł, on wsadził do więzienia tych dwóch naszych ministrów. Razem z Donaldem Tuskiem doprowadzili do tego, że w Polsce mamy więźniów politycznych.

Jarosław Kaczyński nazwał całą sytuację z osadzeniem posłów PiS w areszcie skandalem.

Jeżeli Mariusz nas słyszy to bardzo dobrze, to na pewno go podtrzymuje na duchu. Walczy, zawsze walczył, nawet będąc w więzieniu, ryzykując zdrowie, bo głodówka zawsze jest ryzykowna. Mam nadzieję, że to się zbliża ku końcowi. Ta metoda ułaskawienia, która została wybrana, niestety trochę trwa. Zapowiedzi Bodnara, chociaż tym ludziom nie wolno wierzyć, są takie, że za kilka dni wyda opinie panu prezydentowi. Decyzja będzie pana prezydenta, ja nie mam żadnych wątpliwości, jaka ona będzie. O zwolnieniu Mariusza Kamińskiego i zakończeniu tego niebywałego skandalu. Ten nasz i wasz opór jest bardzo ważny dla Mariusza, Macieja i nas wszystkich. To pokazuje, że najdzielniejsza część społeczeństwa jest twardo za sprawiedliwością i nie pozwoli na to, by uczciwi ludzie byli niszczeni.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że ostatecznie wierzy w zwycięstwo.

Mimo że sytuacja jest trudna, jesteśmy atakowani ze wszystkich stron, że Tusk ma poparcie szczególnie zachodu, ale ono nie wystarczy na to, żeby oni się utrzymali i prowadzili taką politykę. Zwyciężymy.

Wśród tłumu słychać było okrzyki: „Jesteśmy z wami”, „Tu jest Polska”, „Uwolnić więźniów politycznych”, „Zwyciężymy”, „Cześć i chwała bohaterom”. Odśpiewano także hymn Polski oraz pieśń „Boże coś Polskę”.

Fot. Karolina Kozieł