• O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

  Jest już I tom monografii dziejów Radomia

  Gotowy jest I tom monografii dziejów Radomia. Promocja wydawnictwa odbędzie się w poniedziałek 9 października o godz. 11.00 w Kamienicy Deskurów.

  Monografię dziejów Radomia finansują wspólnie Gmina Miasta Radomia i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jej wydawcami są OKiSz Resursa Obywatelska i Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu. W tym roku zostaną wydane dwa pierwsze tomy, a w kolejnych latach – dwa następne. Razem stanowić będą pierwszy pełny opis historyczny dziejów miasta.

  – Radom to miasto Kazimierza Wielkiego, Kazimierza Jagiellończyka, konstytucji Nihil novi, Trybunału Skarbowego Koronnego, Republiki Radomskiej, Czerwca 76… Można tak wymieniać jeszcze długo. Nasze miasto zasługuje na profesjonalną monografię historyczną i cieszę się, że dzięki współpracy samorządów ten projekt się materializuje

  mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

  Promocja I tomu monografii „Dzieje Radomia do roku 1795” odbędzie się 9 października w patio Kamienicy Deskurów. W spotkaniu wezmą udział samorządowcy oraz autorzy tomu: prof. dr hab. Dariusz Kupisz (pracownik Instytutu Historii UMCS w Lublinie) i dr Maciej Trzeciecki (Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk).

  Źródło: UM Radom