Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Kibice Radomiaka spotkali się z zarządem klubu. Co ustalono?

Przemarsz kibiców Radomiaka na mecz z Jagiellonią / fot. Adam Szabelak

Szymon Janczyk, dziennikarz portalu weszlo.com przekazał, że kibice Radomiaka spotkali się z zarządem klubu. Co ustalono na zorganizowanym spotkaniu?

W ostatnim czasie informowaliśmy o tym, że sytuacja w Radomskim Klubie Sportowym jest trudna. Z klubem pożegnał się dotychczasowy trener Radomiaka, Maciej Kędziorek, a posada dyrektora sportowego, Oktawiana Moraru, również jest niepewna.

Ponadto, włodarze Radomiaka podjęli decyzję o zatrudnieniu nowego trenera, Portugalczyka Bruno Baltazara, na koniec sezonu.

W czwartek, 23 maja 2024 roku, na facebookowym profilu Szymona Janczyka, dziennikarza portalu weszlo.com, pojawił się wpis informujący o spotkaniu grup kibicowskich Radomiaka Radom z zarządem klubu.

– W siedzibie Radomiaka odbyło się spotkanie z przedstawicielami grup kibicowskich, na którym działacze Radomiaka i dyrektor sportowy Oktawian Moraru tłumaczyli swoje ostatnie decyzje. Kibice wysłuchali też, jaki plan na zespół ma trener Bruno Baltazar

przekazał Szymon Janczyk.

– Słyszałem, że wnioski były takie, żeby dać czas i stworzyć pozytywną atmosferę na ostatnim meczu sezonu. Kluczowe decyzje zapadną po spotkaniu z Widzewem Łódź

dodał.

Szymon Janczyk poinformował również, że ostatnie wydarzenia wzmocniły pozycję Oktawiana Moraru, jednak nadal nie podjęto decyzji co do jego przyszłości. Niezależnie od tego, czy przedłuży kontrakt, letnie okno transferowe jest już zaplanowane. Klub będzie kontynuował kierunek portugalski, a kadra ma zostać uszczuplona. Na transfery gotówkowe również nie ma co liczyć.

– Sztab szkoleniowy Macieja Kędziorka niby jest, ale go nie ma. Asystenci nadal pracują, ale nie mogą wychodzić na treningi i nie pojawią się na meczu. Oni sami deklarowali, że chcą pomóc w utrzymaniu klubu w Ekstraklasie. Zwolniony został za to analityk Marek Mizerkiewicz

poinformował za pośrednictwem Facebooka dziennikarz portalu weszlo.com, Szymon Janczyk.

W ostatnim czasie informowaliśmy również, że prezes Radomiaka Radom, Sławomir Stempniewski, wysłał do prezydenta Radomia oraz radomskiej Rady Miejskiej pismo z prośbą o udzielenie finansowego wsparcia dla klubu.

– Plotki z Rady Miejskiej są z kolei takie, że Radomiak otrzyma wsparcie, najpewniej w formie pożyczki. Pytanie, czy będzie to od czegoś uzależnione, czy będzie ona bezwarunkowa? Plus z perspektywy finansowej jest taki, że nie trzeba już inwestować w wykończenie stadionu/bazy, najważniejsze rzeczy są zrobione. Radomiak ubiega się też o wsparcie z Ministerstwa Sportu w ramach programu dofinansowania utrzymania ośrodków treningowych

przekazał Szymon Janczyk.

Przypomnijmy, że już w tę sobotę, 25 maja 2024 roku, Radomiak Radom podejmie na swoim stadionie drużynę łódzkiego Widzewa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Źródło: Facebook / Szymon Janczyk – dziennikarz