Radom i okolice Społeczeństwo

Komunikacja miejska podczas Orszaku Trzech Króli

nowe autobusy wyjechały na ulice Radomia

Komunikacja miejska podczas Orszaku Trzech Króli. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje!

W Kościele katolickim 6 stycznia obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego – potocznie zwana świętem Trzech Króli. W tym roku ulicami miasta przejdzie ponownie Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się na Rynku o godzinie 12:00. Trasa przemarszu zostanie poprowadzona ulicami Wolność, Reja, plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego do placu Corazziego (przed Urzędem Miejskim).

Po drodze kolumna będzie zatrzymywać się przed kościołem ewangelicko-augsburskim, przy klasztorze Bernardynów, u zbiegu z ulicą Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przy parku Kościuszki (naprzeciw Urzędu Miejskiego). W tych miejscach zaplanowano inscenizacje związane ze świętem Trzech Króli. Będą tam postoje po około 10-15 minut.

W związku z tymczasowym zamknięciem dla ruchu kołowego fragmentów ulic Reja i Żeromskiego, w godzinach około 12:00-12:45 będą wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów na liniach 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25 (szczegóły są w załączniku na dole komunikatu). Zasadniczo będą one przebiegały ulicami Wałową (zamiast Reja) i Tochtermana (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez rondo na placu Kazimierza Wielkiego (od Reja do Żeromskiego) ruch kołowy będzie chwilowo całkiem wstrzymany. Może to powodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii miejskich – w takich przypadkach przeczekają one na ulicach Malczewskiego lub Wałowej.

– Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie trasy przemarszu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i – w miarę możliwości – o omijanie tej części miasta

informuje MZDiK.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli są parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu oraz Rycerze Kolumba w Radomiu.

Wykaz objazdów i utrudnień podczas Orszaku Trzech Króli (kliknij, aby otworzyć plik PDF w nowym oknie).