Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zarejestrowane

Listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zarejestrowane. – radomianie chcą pozytywnej zmiany – mówił Artur Standowicz, kandydat na prezydenta Radomia.

We wtorek, 27 lutego 2024 roku w Resursie Obywatelskiej odbyło się spotkanie, podczas którego radomskie struktury Prawa i Sprawiedliwości ogłosiły kandydatów do Rady Miejskiej.

W trakcie tego wydarzenia ogłoszono również, że Artur Standowicz będzie ubiegał się o fotel prezydenta Radomia.

W sobotę, 2 marca 2024 roku na placu Corazziego odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano, że Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zarejestrowało listy wyborcze.

Głos na wydarzeniu zabrał kandydat na prezydenta miasta.

– Z naszych rozmów wynika, że radomianie chcą pozytywnej zmiany. Chcą wyzwolenia potencjału, jaki drzemie w nas wszystkich, w naszym mieście, w naszych mieszkańcach. Chcą uporządkowanej i kompetentnej prezydentury. I z takim nastawieniem ruszamy po zarejestrowaniu list w miasto. Będziemy spotykać się z mieszkańcami, będziemy przekonywać do naszego programu wyborczego i zachęcać do tego, żeby 7 kwietnia zagłosowali na drużynę Prawa i Sprawiedliwości, zagłosowali na najlepszego prezydenta dla Radomia – Artura Standowicza

mówił Artur Standowicz.

– Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów w całym naszym mieście. To zbieranie podpisów jest też takim elementem sondażowym, okazją do porozmawiania z radomianami, do wymiany informacji

dodał.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło deklarację programową dla wszystkich kandydatów tej partii w wyborach samorządowych.

– Polska lokalna ma dość jałowych, pustych sporów i wielkiej polityki. Chcemy skupiać się na rozwoju naszych małych ojczyzn. Pragniemy wspólnie budować pomyślność naszych miast, miasteczek i wsi; realnie zmieniać je na lepsze. Nasze gminy, powiaty, województwa nie oczekują prowadzących donikąd kłótni, tylko zgodnego współdziałania i ciężkiej, zaangażowanej codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności. I tak właśnie rozumiemy naszą samorządową służbę.

Wiemy, że nie ma rozwoju bez inwestycji. Dlatego też deklarujemy współpracę z każdym rządem, z każdym szczeblem władzy samorządowej przy każdym projekcie inwestycyjnym służącym naszym lokalnym wspólnotom. Jednocześnie kierowani troską o rozwój naszego kraju zobowiązujemy się do zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, by rządzący nie zniweczyli dotychczasowych wysiłków i kontynuowali rozpoczęte oraz mające opracowane plany ambitne inwestycje.

przekazało Prawo i Sprawiedliwość.

Powyższą deklarację podpisał również Artur Standowicz.

Ponadto w sobotę na placu Jagiellońskim odbył się „Protest Wolnych Polaków”. Uczestnicy wydarzenia nagłaśniali swoje obawy związane z obecnym rządem. W manifestacji wzięło udział wielu działaczy i sympatyków PiS.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Fot. MurempodMurem / Radioplus.pl