O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Pielgrzymi z diecezji radomskiej byli w Fatimie

Pielgrzymi z diecezji radomskiej byli wczoraj w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. To już trzecie sanktuarium, które nawiedzili w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

W Fatimie diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Mariusz Chamerski, który jest diecezjalnym koordynatorem ŚDM, podkreślił, że jest o miejsce szczególne na trasie ich pielgrzymowania.

– Przyjeżdżamy tutaj do Matki Bożej, by przede wszystkim prosić Ją o miłość do Pana Boga, o ukochanie na nowo modlitwy różańcowej, ale też i o to, by dokonywało się w nas, w naszych sercach nawrócenie. Modlitwą w szczególny sposób otaczamy ludzi młodych, którzy może gdzieś pogubili czy zatracili sens przyjaźni z Panem Bogiem. Może drogi ich życia i życia sakramentalnego rozeszły się. Dlatego tu, u Matki Bożej, prosimy, by Ona szczególnie za nimi orędowała. Modlimy się za ludzi z grona naszych przyjaciół, znajomych, za wszystkich młodych z naszej diecezji – mówił duszpasterz.

Tego dnia Msza św. celebrowana była w kaplicy Domu Zakonnego księży misjonarzy Werbistów. Przewodniczył jej bp Marek Solarczyk, który wszystkich zawierzył Matce Bożej.

Wieczorem pielgrzymi dotarli na miejsce swojego zakwaterowania, do miejscowości Santa Rei, położonej w odległości ok. 80 km od Lizbony

 

Źródło i foto: radom.gosc.pl

Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej – Pani Portugalskiej Ziemi