Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Młodzież diecezji radomskiej nawiedziła sanktuarium w Lourdes

Młodzież diecezji radomskiej zmierzająca do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży od wczorajszego wieczoru przebywa w Lourdes. Będą tam dwa dni.

W Lourdes, młodzi pielgrzymi uczestniczyli dziś w porannej Mszy św. sprawowanej w Massabielskiej Grocie Objawień. Przewodniczył jej bp Marek Solarczyk. W homilii nawiązał do czytania z Księgi Wyjścia, odnoszący się do momentu, kiedy Pan Bóg przekazuje Mojżeszowi tablicę kamienne z dziesięcioma przykazaniami Bożymi. Radomski Pasterz porównał Dekalog do wyjątkowego orędzia od Boga, który mówi: „Jeżeli chcesz Mnie poznać, jeżeli chcesz zrozumieć, to przede wszystkim dostrzeż to, co jest znakiem mojej miłości, w tych wszystkich miejscach, tajemnicach twojego życia, o których mówi Dekalog”.

Zachęcał, aby trwać przy Bogu i prosić, aby napełniał nas Swoim Duchem.

Ich podróż do Portugalii rozpoczęła się w środę 26 lipca, w nocy. Wyruszyli po Mszy św. celebrowanej o północy, w kościele św. Łukasza w Radomiu. Towarzyszy im Pasterz Diecezji Radomskiej bp Marek Solarczyk.

Autokarowy wyjazd na ŚDM ma potrwać do 10 sierpnia. Został połączony ze zwiedzaniem najważniejszych europejskich sanktuariów i innych ciekawych miejsc. Oprócz Lourdes mają też nawiedzić sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela. Do Lizbony przybędą na centralne wydarzenia, które odbędą się w dniach 1 – 6 sierpnia. W drodze powrotnej wstąpią do Fatimy.

Radomską grupę, 75 osobową, zorganizowała Fundacja Młodzi Radom. Oprócz nich do Lizbony z diecezji radomskiej udaje się także 100 osób związanych ze wspólnotą neokatechumenalną. W sumie z naszej diecezji przybędzie do Lizbony 200 osób. Koordynatorem diecezjalnym ŚDM jest ks. Mariusz Chamerski.

 

 

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: facebook.com/mlodziradom

 

Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Grocie Massabielskiej w Lourdes. Światowy Dzień Chorych