Historia Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Na Disney+ dostępny będzie serial o żydowskiej rodzinie z Radomia

Już niebawem na platformie Disney+ dostępny będzie serial o żydowskiej rodzinie z Radomia. Produkcja nosi tytuł „My mieliśmy szczęście”.

Platforma streamingowa Disney+ niedawno ogłosiła swoją zaktualizowaną ofertę nadchodzących produkcji, wśród których znalazł się serial zatytułowany „My mieliśmy szczęście”.

Ta nowa produkcja oparta jest na bestsellerowej książce Georgii Hunter pod tym samym tytułem i opowiada niesamowitą historię żydowskiej rodziny Kurców z Radomia, której losy splatają się na tle II wojny światowej.

– Wiosną 1939 r. Kurcowie nie przypuszczają jeszcze, jaka tragedia za chwilę się wydarzy. By ratować swoje życie, członkowie rodziny trafią w różne zakątki świata, szukając bezpiecznego miejsca. Strategie przetrwania poszczególnych członków rodziny są różne – od ukrywania się, przez pracę w getcie, po życie na aryjskich papierach

pisze portal jewish.pl.

Fabuła serialu przenosi widzów przez różne kontynenty, śledząc losy bohaterów i dokumentując ich starania o przetrwanie oraz ponowne zjednoczenie.

Warto zauważyć, że w tytule każdego z ośmiu odcinków znajduje się nazwa konkretnego miasta, a jednym z nich jest m.in. Warszawa.

Wszystkie odcinki „Mieliśmy szczęście” zostaną udostępnione na platformie Disney+ już w środę, 19 czerwca.

Źródło: Film.wp / fot. Kweller.com