Radom i okolice

Na Mazowszu trwa wypłata świadczeń w ramach „Dobrego startu”

ZUS wypłacił do tej pory ponad 4,4 mln świadczeń z programu „Dobry start” na łączną kwotę ponad 1,3 mld zł, z czego niemal 200 mln zł trafiło na Mazowsze.

W ramach programu rodzice lub opiekunowie – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka uczącego się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Wnioski o świadczenie z programu „Dobry start” złożono już dla około 4,5 mln dzieci. Oznacza to, że blisko 100 proc. uprawnionych rodziców i opiekunów złożyła już wniosek. ZUS wypłacił już w ramach programu ponad 1,3 mld zł. W naszym regionie ZUS obsłużył do tej pory ponad 480 tys. wniosków złożonych dla ponad 690 tys. dzieci. Kwota wypłaconych świadczeń w ramach programu „Dobry start” na Mazowszu to prawie 200 mln zł

– informuje rzecznik ZUS w województwie mazowieckim Wojciech Ściwiarski.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Świadczenie jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega egzekucji.

O wyprawkę szkolną można ubiegać do 30 listopada 2022 roku. Wnioski można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia. 

Źródło informacji: Zakład Ubezpieczeń Społecznych