Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Nastolatek chciał skoczyć z mostu. Uratowali go policjanci

Nastolatek chciał skoczyć z mostu. Uratowali go kozieniccy policjanci.

Podczas wykonywania czynności służbowych, kozieniccy kryminalni zauważyli, jak młody mężczyzna stoi na moście nad Radomką i próbuje skoczyć do wody. Wykorzystując odpowiedni moment, ściągnęli 17-latka z mostu.

Topniejący śnieg odsłonił masę śmieci. Burmistrz Iłży apeluje [+FOTO]

W środę 15 lutego 2023 roku policjanci kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach jadąc drogą krajowa 48, w Brzózie zauważyli mężczyznę, który stoi na moście za barierą tyłem do rzeki. Z nastolatkiem rozmawiała kobieta, która chciała mu pomóc. Bez chwili wahania funkcjonariusze podbiegli do mężczyzny, którego zachowanie wskazywało, że chce popełniać samobójstwo. Młody mężczyzna wykrzykiwał, że jego życie nie ma sensu i jeśli podejdą, to skoczy z mostu.

Funkcjonariusze, rozmawiając z 17-latkiem, odwodzili go od tej próby. Wykorzystując moment jego nieuwagi, złapali desperata za ręce i próbowali wciągnąć go z powrotem. Wspólnie ze świadkiem zdarzenia funkcjonariusze ściągnęli 17-latka z mostu. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe oraz rodzice chłopaka. Nastolatek został przewieziony do szpitala. Jak się okazało to miłosny motyw, był powodem zachowania chłopaka.

Dzięki profesjonalnemu działaniu policjantów kozienickiej komendy nie doszło do tragedii.

Źródło: Policja Mazowiecka