Kronika kryminalna Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Nie zatrzymał się do kontroli i chciał potrącić policjanta. Padły strzały

Nie zatrzymał się do kontroli i chciał potrącić policjanta. Po pościgu policja ujęła dwóch mężczyzn.

W niedzielę ok godz. 8.40 policjanci z Grójca postanowili zatrzymać do kontroli kierującego vw, który jednak, pomimo wyraźnie podawanych sygnałów podawanych przez mundurowych, kontynuował jazdę. W związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, policjanci ruszyli w pościg.

Pobito byłego proboszcza parafii w Pionkach

W powiecie białobrzeskim kierujący vw na widok policyjnej blokady zatrzymał się, po czym wycofał i rozpędził wprost na umundurowanego funkcjonariusza, który oddał w kierunku vw kilkanaście strzałów, jednak i to nie powstrzymało kierującego, który uderzył w oznakowane radiowozy i kontynuował jazdę.

Ostatecznie pojazd został zatrzymany na polnej drodze w powiecie radomskim w okolicy m. Sewerynów. Okazało się, że za kierownicą siedział 34-latek z powiatu radomskiego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W pojeździe ujawniono maczetę. Okazało się, że 38-letni pasażer został ranny w wyniku oddanych strzałów i został przetransportowany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trwają czynności procesowe oraz ustalany jest szczegółowo przebieg zdarzenia, a zespół kontrolny  sprawdza działania podjęte przez funkcjonariuszy.

Źródło: Policja Mazowiecka