O tym się mówi Polska i świat Społeczeństwo

Niemieccy żołnierze będą stacjonować w Polsce. Jest zgoda prezydenta

Niemieccy żołnierze będą stacjonować w Polsce. Jest to konsekwencja wydarzeń z Przewodowa z końca ubiegłego roku w trakcie których zginęły dwie osoby.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dokument, w którym wyraził zgodę na stacjonowanie w Polsce żołnierzy Bundeswehry – informuje IAR. Mundurowi będą obsługiwać wyrzutnie „Patriot”, które trafią do Polski. Pierwsi żołnierze mają dotrzeć do naszego kraju po weekendzie. IAR informuje, że mowa o kilkuset wojskowych, którzy wraz z systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej „Patriot”, będą stacjonować na Lubelszczyźnie. Lokalizacja jest uzgodniona z Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych, w porozumieniu z kierownictwem resortu obrony.

Wielkie ćwiczenia Wojska Polskiego. Każdy może zostać powołany

W informacji IAR przypomniano, że przysłanie do Polski wyrzutni „Patriot” wraz z obsługującymi system żołnierzami to konsekwencja wydarzeń z Przewodowa z końca ubiegłego roku, gdzie w wyniku ostrzału rakietowego prowadzonego przez Rosję na Ukrainę, elementy wystrzelone przez ukraiński system obrony, spadły na terenie Polski. W wyniku tego incydentu zginęły dwie osoby.

Źródło: Interia