Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Nietrzeźwi kierowali samochodem ciężarowym i dostawczym

Trzeźwość ponad pół tysiąca kierowców ciężarówek, busów i autobusów skontrolowali inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie porannych działań uniemożliwili dalszą jazdę dwóm pijanym kierowcom. Obaj zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (23 października), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań przebadali tzw. alkomatami przesiewowymi 531 kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów. Inspektorzy zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Na krajowej „sześćdziesiątce” w Glinojecku patrol ITD zatrzymał pojazd dostawczy, należący do firmy budowlanej z województwa kujawsko-pomorskiego. Kierowca – obywatel Ukrainy, miał prawie 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niewiele mniej, bo 0,77 promila „wydmuchał” kierujący 40-tonowym zestawem. Kierowcę polskiej ciężarówki zatrzymano do kontroli trzeźwości na krajowej „pięćdziesiątce” w pobliżu Mszczonowa.

Obu kierowców i pojazdy przekazano do dalszych czynności policjantom z Ciechanowa i Mszczonowa. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: GITD